Kerstpleintje onder de Wijkertoren

Kerstavond, woensdag 24 december, 18.00-24.00 uur

Op kerstavond is het Kerstpleintje dé plek om met vrienden, familie en medegenoten kerst in te luiden. Of het nu sneeuwt, vriest, waait of regent, ieder jaar stromen honderden mensen op kerstavond naar het Kerkplein in Beverwijk.

Rond 7 uur start de levende kerststal, met een èchte baby. Dit is ieder jaar weer het hoogtepunt voor jong en oud. Na afloop van het kerstverhaal mogen alle kinderen het podium op om het baby’tje Jezus te begroeten.

Later op de avond volgt een eigenwijze versie van een andere beroemde kerstvertelling: A Christmas Carol van Charles Dickens. De twee kerstvertellingen worden afgewisseld met live muziek van zangkoor Volume! en countrycollectief BuuuF, met de dansbare funk en soul van Uncle Sue als afsluiter. Samen met glühwein, warme choco, kerstliedjes, poffertjes en vuurpotten is alles aanwezig voor het ultieme kerstgevoel.

Programma:
– Zangkoor Volume! van het Centrum voor de Kunsten
– Levende Kerststal
– BuuF
– Een eigenwijze Christmas Carol
– BuuF
– Uncle Sue



Uncle Sue
Uncle Sue is een zevenkoppige Haarlemse Funk en Soul Band met een eigen verhaal, souldiva en swingende blaassectie. Met een sound die teruggrijpt naar de 60’s en 70’s spelen ze eigen repertoire en minder bekende juweeltjes van muzikale helden als Sharon Jones & the Dap Kings, Bamboos, Steely Dan, James Brown, Amy Winehouse en Aretha Franklin.

BuuuF
BuuuF is een akoestisch countrycollectief uit de IJmond. Mandoline en banjo, gitaar en lapsteel, contrabas, drums en vocalen. BuuuF is ontstaan uit de liefde voor Americana. Denk aan Willy Nelson en Emmylou Harri. Geniet, zing of dans mee!


Binnenkort bij Camille:

Stadsdichter van Beverwijk 2026

Stadsdichter van Beverwijk 2026

Julia Rosenhart

Julia Rosenhart